Przyjrzyjmy się sobie…

Wydawnictwo Znak zapowiada pierwszą książkę  o polskiej sztuce życia. Ukazuje ona zaskakujące spojrzenie na polską zadziorność, ułańską fantazję, gościnność, rodzinność, pracowitość itd.

W książce „Jakoś to będzie. Szczęście po polsku” czytelnik znajdzie odpowiedzi na wiele pytań, a wśród nich są: Co to znaczy, że świętujemy jak żaden inny naród  w Europie? Co wyraża najpopularniejsze polskie słowo? Dlaczego ulubione kolory Polaków to zielony i niebieski? Czy to prawda, że polska wigilia jest najzdrowsza na świecie? Dlaczego ciągle gdzieś nas nosi? Czym jest szczęście po polsku?

Przyjrzyjmy się na nowo sobie i naszemu wyjątkowemu miejscu  w samym sercu Europy. Jesteśmy szczęśliwi na przekór modom, autorytetom i przeciwnościom losu. Wierzymy w rodzinę i tradycję, ważne jest dla nas życie duchowe. Ale lubimy też być zadziorni, a dzięki naszej ułańskiej fantazji niemożliwe staje się możliwe. W ciężkich czasach ratuje nas sarkastyczne poczucie humoru, a nade wszystko niezachwiana wiara, że ze wszystkimi trudnościami sobie poradzimy. To nasza filozofia: JAKOŚ TO BĘDZIE. Dzięki niej potrafimy przenosić góry.

Przyjrzyjmy się na nowo sobie i naszemu wyjątkowemu miejscu w samym sercu Europy. W księgarniach „Jakoś to będzie. Szczęście po polsku” od 19 lipca 2017.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*