ReCYCling ma na uwadze profilaktykę

Ruszyła 9. edycja kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM 2020. Zachęca ona do profilaktyki raka piersi udziału w reCYClingu. W ubiegłym roku w województwie wielkopolskim udało się w reCYClingu zebrać 3000 biustonoszy!

W ankiecie zrealizowanej przez fundację Wsparcie na Starcie, aż 78% dziewcząt stwierdziło, że ich mamy nie rozmawiały z nimi nigdy na temat zdrowia piersi. Blisko 50% dziewcząt, które wzięły udział w badaniu, nie akceptuje swoich piersi i uważa, że ich piersi są albo za małe, albo za duże. A 40% badanych dziewcząt myśli, że rak piersi powstaje wskutek działania antyprespirantów, opalania, ran, siniaków, fal emitowanych przez telefon komórkowy, noszenia niewłaściwie dopasowanego biustonosza czy posiadania większego rozmiaru piersi.

W ramach kampanii, od 9 lat organizatorzy namawiają Polki do oddawania w salonach brafittingowych do reCYClingu swoich niepasujących biustonoszy, które są w dobrym stanie użytkowym i którym, w ramach ekonurtu zero waste, można nadać drugie życie. Zebrane biustonosze przekazywane są firmie recyklingowej 3R Recycling Solutions. W sumie w trakcie 8 edycji kampanii w ramach reCYClingu zebrano 96.699 staników, czyli prawie 6 ton! Do 31 października 2020 w sklepach bieliźnianych w całej Polsce będzie można oddać biustonosze do reCYClingu. Jak w latach ubiegłych, wszystkie pieniądze uzyskane w ramach reCYClingu zasilą konta dwóch organizacji: Stowarzyszenia Amazonki Ruch Społeczny i Fundacji Wsparcie na Starcie. Adresy sklepów biorących w akcji reCYClingowej udział w akcji w województwie wielkopolskim znajduje się na www.dotykamwygrywam.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*