Rozwojowy BaDaM

Baza Danych Miasta Poznania www.badam.poznan.pl to projekt otwarcia zbiorów danych o mieście niedawno uruchomiony przez Miasto Poznań. Dane zawarte w portalu obejmują wskaźniki statystyczne dotyczące wielu zagadnień dotyczących miasta.

W zakładce 01_Biuletyn prezentowane są krótkie, aktualne informacje statystyczne, raz w miesiącu na portalu pojawia się inny temat przewodni, zapowiadany krótkim filmem. W zakładce 02_Baza Danych znajdziemy informacje na temat sytuacji społeczno-gospodarczej miasta za lata ubiegłe. W zakładce 03_Raporty zamieszczane są raporty o mieście, wydane zarówno przez UMP, jak i różne instytucje i firmy, ale które zawierają dane o mieście z różnych zakresów jego funkcjonowania. Baza powstała dzięki współpracy z niemal 90 jednostkami i organizacjami samorządu, biznesu oraz pozarządowymi.

Portal jest przygotowany dla mieszkańców, przedsiębiorców, inwestorów, naukowców, samorządowców, działaczy miejskich i wszystkich zainteresowanych, którzy poszukują danych o Poznaniu potrzebnych do pracy, rozwijania wiedzy lub po prostu dla przyjemności. Z portalu można pobierać dane do dalszego wykorzystania. BaDaM ma charakter rozwojowy i będzie rozbudowywany zgodnie z potrzebami użytkowników.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*