Rumianek pospolity i bazylia na ORF

Zainspirowani głównym jamajskim festiwalem reggae, Rebel Salute, organizatorzy Ostróda Reggae Festival (ORF) postanowili wprowadzić w tym roku znaczące zmiany w organizacji imprezy.

„Odwiedziliśmy Rebel Salute już kilka razy. Festiwal ten odbywa się w rejonie miasta Ocho Rios, z którym w ubiegłym roku Ostróda podpisała umowę partnerską. Bardzo podobają nam się niektóre ich rozwiązania i będziemy przeszczepiać je na grunt polski” – stwierdził szef ORF, Piotr „Piter” Kolaj. W tym roku w Ostródzie, podobnie jak na jamajskim odpowiedniku, nie będzie sprzedaży alkoholu, w tym również piwa. To odpowiedź na powtarzające się apele środowiska polskich Rasta, którzy od lat wypominają imprezie niezgodność z ideałami ruchu. Zmiany oznaczają także koniec z mięsną ofertą na festiwalowych stoiskach. Organizatorzy idą z duchem czasu i hot-dogi dostępne będą wyłącznie w wersji z parówkami sojowymi, a bigos serwowany będzie jedynie w swojej wegetariańskiej odmianie. Nie należy spodziewać się widoku salcesonu, karkówki czy golonki.

Jednak największą zmianą będzie uruchomienie po raz pierwszy polskiego odpowiednika strefy Herb Curb („Krąg Zielny”), która od lat przyciąga tysiące fanów na Rebel Salute. „Spełniamy w ten sposób marzenie wielu zwolenników jamajskiej kultury. Podobnie jak na Jamajce, w naszej strefie chcemy promować dobrze rozwinięty lokalny przemysł zielarski. Mamy w Polsce bogatą tradycję ziół, które podobnie jak na Karaibach, obecne są w naszej kulturze od pokoleń. Oficjalnym patronem naszej Strefy Ziół będzie Ministerstwo Rolnictwa, a sponsorem znana firma Ziołopol. Polacy nie gęsi – swoje zioła mają!” – w oficjalnym oświadczeniu stwierdzają organizatorzy.

W związku z tym uczestnicy ORF 2019 mogą spodziewać się wysypu pięknych stoisk wypełnionych świetlikiem łąkowym, rumiankiem pospolitym, szałwią lekarską, rozmarynem czy bazylią. W Strefie Ziół aktywności prowadzić będzie organizacja „Wolne Melisy”. „Wszystko to po to, żeby czas na festiwalu upływał w jeszcze bardziej relaksacyjnej atmosferze” – dodają organizatorzy ujawniając przy okazji, że tegorocznym hymnem będzie wersja reggae piosenki „O mój rozmarynie, rozwijaj się”.

Ostróda Reggae Festival odbędzie się na terenie Czerwonych Koszar w Ostródzie w dniach 11-14 lipca.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*