Senat wybrał prezydenta

Senat Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą wybrał profesor politologii prof. dr Julię von Blumenthal na stanowisko prezydenta uczelni. Oficjalna nominacja oraz przekazanie urzędu odbędą się prawdopodobnie na początku października 2018.

„Bardzo cieszy mnie wynik głosowania członków senatu Viadriny, w wyniku którego zostałam wybrana na stanowisko prezydenta Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. Możliwość kształtowania przyszłości Viadriny jako jej prezydent wspólnie ze wszystkimi osobami, które angażują się na rzecz uniwersytetu i współpracy z miastem, jest dla mnie jednocześnie ważnym celem i wielkim zaszczytem. Pierwsze spotkania ze studentami, pracownikami, wykładowcami i naukowcami Viadriny utwierdziły mnie w pragnieniu, by ten wyjątkowy Europejski Uniwersytet wzmacniać – zwłaszcza w czasach stanowiących wyzwanie dla Europy i stosunków polsko-niemieckich – jako centralne miejsce wspólnego uczenia się i wspólnych rozważań nad Europą. Gdzie, jeśli nie tutaj, mogłaby się urzeczywistnić idea uniwersytetów europejskich, sformułowana niedawno przez francuskiego prezydenta Macrona, w taki sposób, że mogłaby zapoczątkować odnowę myśli europejskiej i jej ucieleśnienia w instytucjach europejskich?“ – powiedziała prof. dr Julia von Blumenthal.

Prof. dr Julia von Blumenthal od października 2009 jest profesorem na Uniwersytecie im. Humboldta w Berlinie. W pracy naukowej zajmuje się polityką wewnętrzną Republiki Federalnej Niemiec. Od 2014 jest dziekanem Wydziału Kulturoznawstwa, Socjologii i Pedagogiki.

Fot. YouTube

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*