Sieć odcina się od oszustów

Zakupy przez internet to łatwa, szybka i wygodna forma zaopatrywania się w potrzebne produkty. Niesie to ze sobą jednak spore ryzyko. Sieć jest bowiem pełna oszustów, którzy niejednokrotnie podszywają się pod znane marki.

Ostatnio dotknęło to Media Expert. Sieć marketów wydała oświadczenie, w którym odcina się od tego oraz przestrzega przed zakupami na stronie mediaekspert24.pl. Obecnie strona jest nieaktywna.

Oto pełna treść oświadczenia sieci Media Expert: Sieć Media Expert informuje Klientów, że strona mediaekspert24.pl w żaden sposób nie jest z nią powiązana. W związku z pojawieniem się w przestrzeni internetowej sklepu mediaekspert24.pl, informujemy Klientów, że wyżej wymieniony serwis nie jest prowadzony przez naszą sieć i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokonane tam zakupy. Przypominamy również, by zachować ostrożność w realizowaniu zakupów przez sklepy internetowe, które poprzez podobny adres, nazwę lub wygląd mogą wykorzystywać nieuwagę kupujących.

Media Expert przestrzega również przed serwisami internetowymi, które zachęcają do udziału w fałszywych konkursach w mediach społecznościowych, zbierają dane osobowe, czy zachęcają do wysyłania sms’ów na numery premium. Przypominamy, że wszelkie akcje sprzedażowe prowadzimy wyłącznie poprzez naszą stronę internetową i oficjalne kanały społecznościowe. Udział w realizowanych przez nas promocjach nigdy nie wiąże się z koniecznością ponoszenia jakichkolwiek kosztów dodatkowych.

Zwracamy również uwagę, by zawsze przed dokonaniem decyzji zakupowej upewnić się, że korzystamy z właściwego serwisu internetowego. W kontekście Media Expert jest to wyłącznie adres mediaexpert.pl. 

Oszuści działają w prosty sposób. Tworzą stronę bez protokołu https, identyczną do oryginału. Nieświadomy zagrożenia klient wybiera produkt, a następnie wprowadza numer karty, z której pobierane są pieniądze. Nielegalną działalność internetowych oszustów monitoruje strona stop-oszustom.pl, która co tydzień publikuję listę fałszywych stron oraz profili na portalach społecznościowych.

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*