Skryte marzenie? Top 10 w rankingu ATP

Ma siedemnaście lat, tenisowy talent i potencjał, jasno sprecyzowane cele. Wytrwale pracuje na obecne i przyszłe sukcesy na polskich i zagranicznych kortach. W systemie Patronite (https://patronite.pl/Frycek) stara się pozyskać wsparcie finansowe.

Prezentacja. Pierwsze medale Mistrzostw Polski? Piotrków Trybunalski, 2015 rok. Brąz w singlu, złoto w deblu. Fryderyk Lechno-Wasiutyński wówczas nie ma jeszcze 10 lat! To dobry znak. I motywacja do wzmożenia treningów pod okiem taty. Niemal codziennie wychodzą na kort. Trzeba go hamować, aby nie przedobrzył. Przybywa umiejętności. Wraz z nimi – kolejne sukcesy: tytuły Mistrza Polski w singlu, deblu i drużynowo. W różnych kategoriach wiekowych: U12, U14, U16. Równolegle startuje w Tennis Europe. Od dwóch lat uczestniczy także  w turniejach International Tennis Federation U18. W jego życiu jest jeszcze miejsce na narty, piłkę nożną, badmintona, squasha.  I na muzykę, chętnie siada do fortepianu. A nauka? Nie zaniedbuje jej w poznańskim Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego, w trybie indywidualnym.   

Osiągnięcia. Od sierpnia 2015 do stycznia 2022 wielokrotnie staje (indywidualnie, w deblu, drużynowo)  na podium krajowych i międzynarodowych turniejów. Członek kadry narodowej Polski, reprezentant kraju w indywidualnych i drużynowych Mistrzostwach Europy. W kolejnych kategoriach wiekowych (U12, U14, U16) z powodzeniem startuje w Polsce oraz  zagranicą – w ramach turniejów Tennis Europe (Belgia, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Słowacja, Słowenia, Szwecja). W 2017 roku numer 1 w rankingu polskim w swojej kategorii wiekowej. Dwa lata później utrzymuje prymat w kraju, zarazem ma wysoką (20) pozycję w Europie. 2022 rok rozpoczyna od 2. miejsca w singlu w Trnavie (Słowacja) i 3. miejsca w deblu w Szczecinie (oba turnieje w międzynarodowym cyklu ITF U18). Splendor dla Polski, dla rodzinnego Poznania.

Cele. Fryderyk, z entuzjazmem i optymizmem, precyzyjnie wymienia jednym tchem. W rankingu International Tennis Federation U18:

  • do grudnia 2022 miejsce w „300”,
  • do kwietnia 2023 w pierwszej „100”,
  • do grudnia 2023 w pierwszej „60”.

To jest droga do startu w głównych juniorskich turniejach wielkoszlemowych i pierwszych punktów ATP. Pasja idzie w parze z determinacją. Jest gotów do ciężkiej pracy – codziennie kilka godzin na korcie, miesięcznie udział w 2-3 turniejach ITF. Także treningi i sparingi z bardzo dobrymi partnerami w międzynarodowych akademiach tenisa, poznawanie nowych metod treningu, sposobów gry. Skryte marzenie? Top 10 w rankingu ATP.

17-letni poznański tenisista z przekonaniem zapewnia: – Dam z siebie wszystko.

Powodzenia, Fryderyk.

Fot. zrzut ekranu https://patronite.pl/Frycek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*