SMARTfon

CZŁOWIEK. Powinien nam się kojarzyć z kimś wyjątkowym. Dlaczego? Choćby dlatego, że jest jedynym stworzeniem o tak wysokim ilorazie inteligencji.

Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, że ludzie nie potrafią, wręcz nie wyobrażają sobie życia bez telefonu. Rzeczywiście? No tak… Rodzic, który nie ma kontaktu ze swoim dzieckiem, mógłby umrzeć ze strachu, musi wiedzieć gdzie i z kim przebywa, co robi. Zakochany po uszy chłopak nie potrafi przeżyć dnia/godziny bez choćby jednego SMS-a do swojej ukochanej.  W tej trosce i miłości zapominamy o czymś istotnym. Otóż najnowsze modele komórek to „SMARTfony”. „SMART” oznacza w języku angielskim „INTELIGENCJA/INTELIGENTNY”. Zatem masz w ręku inteligentny telefon. Zdajesz się, świadomie, ale nie zawsze krytycznie, na to, co on potrafi, co wie. Czy jest od ciebie mądrzejszy? Zadajesz sobie w ogóle takie pytanie?

Tak czy inaczej, poziom naszego uzależnienia od tego gadżetu jest wysoki. Traktujemy go jak tlen. A bez tego – wiadomo – nie da się żyć. SMARTfon, w różnych sytuacjach, może czynić nas głupszymi od technologii. Co jest w tym najbardziej zabawne? Że sami jesteśmy jej twórcami…

Fot. Matylda Gabalska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*