Oryginalne, wyjątkowe, subtelne. To się nosi!

„Dziękujemy za tę galę, która pokazała, że moda jest sztuką, która sprawia, że możemy być wyjątkowi” – mówili uczestnicy Świątecznej Gali Mody, która odbyła się 12 grudnia 2017 w Galerii Adam’s Poznaniu. Jak na świąteczny nastrój przystało, każdy z gości otrzymał prezent – była to możliwość bezpośredniego podziwiania tego, co w świecie polskiej mody jest najlepsze. Wszystko za sprawą Polskiej Akademii Mody – głównego organizatora tego wydarzenia.

Pierwszą gwiazdką  Świątecznej Gali Mody był pokaz odzieży firmowanej marką poznańskiego salonu SHARK. Danuta Błaszczyk, współwłaścicielka firmy, odebrała honorowy certyfikat wdzięczności za”uświetnienie gali pokazem swojej kolekcji”. Wartość tradycji modowych, sięgających 1948 roku, ukazała firma BUKOWIANKA zajmująca się produkcją koszul męskich i chłopięcych oraz bluzek z materiałów własnych i powierzonych. Nagrodzona ona została Statuetką Złotej Pętelki wraz z certyfikatem, które odebrała Karina Gizińska.

Poznaliśmy trzy laureatki Statuetki Kreator – Nadzieja Mody.  Nagrodzone zostały: Agnieszka Bonisławska (motyw przewodni wszystkich kolekcji dedykowanych kobietom pewnym siebie –„Jak ja się kocham”. Kolorem tej miłości był tym razem szmaragd imieniem Esmeralda; Justyna Goźlińska (kolekcja „The Mask is Back”); Klaudia Żulewicz (kolekcja „Weave” inspirowana splotem tkanin, wykonana z pasków różnych materiałów, stworzona dla kobiet wkraczających w dorosłe życie).

W kontekście firm, które wspierają młodych i zdolnych, szczególnie został podkreślony wkład w realizację tego projektu firmy OSM Czarnków, która jako jedyna uczestniczyła we wszystkich edycjach tego projektu od 2013 roku. Jako dowód uznania Polska Akademia Mody przygotowała certyfikat i podziękowanie za „wsparcie młodych projektantów”. Certyfikat odebrała Wiesława Grabicka, kierownik działu handlu.  

Po tym jak goście Świątecznej Gali Mody poznali kobietę, która kocha samą siebie (wspomnianą już Esmeraldę),  przyszedł czas na mężczyznę, a właściwie wielu mężczyzn, którzy z powodzeniem robili wszystko, aby ta kobieta pokochała również ich osobowości.  A to dzięki krojom odzieży spod znaku Laniere Fashion. To byli „Mężczyźni na topie”. Dlatego nie mogło być inaczej i firma zdobyła Statuetkę „Top Moda”, którą odebrał Piotr Hibner, prezes firmy.

Wielkim Finałem Świątecznej Gali Mody był pokaz kreacji sygnowanych oryginalnością, subtelnością i twórczą konsekwencją Hanny Bieńkowskiej oraz jej firmy HANNAH. Dodajmy, że firma obchodzi ćwierćwiecze istnienia.  Pokaz składał z dwóch niezależnych bloków tematycznych: sukni ślubnych oraz sukni wieczorowych.  Hanna Bieńkowska uhonorowana została, przyznawaną tylko raz w roku, Statuetką Kreator Roku 2017 dla najlepszego kreatora roku w Polsce.

Fryzurę wyobraźni i makijaż emocji eventu stworzyli: Krystyna Piasecka i Olaf Tabaczyński, którzy zadbali o fryzury i rumieńce policzków modelek i modeli. Polska Akademia Mody podziękowała im za to w postaci honorowych certyfikatów (Piasecka za „bycie kreatorem wizerunku 2017”, Tabaczyński za „uświetnienie i organizację gali”).

Nagrody wręczali Beata Ruszkowska, prezydent Złotej Loży PAM i Stefan Kostecki, prezes PAM. Gospodarzem wieczoru był Dominik Górny, wiceprezes i rzecznik prasowy PAM. „Prezenty” dla gości gali przygotowali również: Janina Dutkiewicz, Bogdan Biegański, Marian Kasprzak, Andrzej Darul.

Fot. Aldona Dzielicka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*