Studenci dla studentów

Po raz kolejny wakacje w Poznaniu spędzą studenci z całej Europy chcący dowiedzieć się więcej o prawie cyfrowym i ochronie danych w internecie. To wszystko w dniach 7-14 lipca na Wydziale Prawa i Administracji. Właśnie tam ELSA Poznań organizuje: Summer ELSA Law School on Digital & Privacy Law.

Unikatowość projektu polega na tym, że jest on organizowany przez studentów dla studentów i młodych adeptów prawa. Przedstawiciele ELSA Poznań zadbali nie tylko o to, by przybywający do nich uczestnicy mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach i wykładach prowadzonych przez ekspertów z Polski, Wielkiej Brytanii, a nawet USA. Zadbali również o to, by wszyscy spędzili jak najlepszy czas w Poznaniu i mieli okazję poznać kulturę i historię miasta, które odwiedzają. W programie przewidziano wizytę w Bramie Poznania, a także w Muzeum Rogalowym, by każdy mógł zasmakować tradycyjnego rogala świętomarcińskiego. Uczestnicy tydzień w Poznaniu spędzą nie tylko ucząc się, ale także wymieniając doświadczeniami.

  • Jesteśmy podekscytowani i już nie możemy się doczekać przyjazdu uczestników – mówi Maria Piszcz, koordynatorka projektu. – Przygotowaliśmy ciekawe warsztaty i prelekcje. Na nasze zaproszenie przyjadą specjaliści między innymi z zakresu prawa cyfrowego z Wielkiej Brytanii. To dla nas duże wyróżnienie.

Co roku w projekcie bierze udział około 40 uczestników. Projekt cieszy się dużym uznaniem i uzyskał patronaty honorowe: Urzędu Patentowego RP, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Fundacji Nowoczesna Polska, Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań jest częścią międzynarodowej organizacji, zrzeszającej 44 kraje. Jest to największa organizacja dla studentów prawa w Europie.

Fot. Elżbieta Sobkowiak

1 Komentarz do Studenci dla studentów

  1. Widać, że Polacy nie doceniają swojego kraju. Cudzego chwalicie swego nie znacie. Francja, Italia, Hiszpania itd. A tu proszę, obcokrajowcy przyjeżdżają i chcą się dowiedzieć, czego muszą dopilnować. To się chwali… to się ceni…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*