Studenci, spacerowicze, biegacze i wędkarze

Październik to ostatni miesiąc, w którym można nacieszyć się w miarę jeszcze ciepłymi dniami. Przyroda powoli zaczyna przygotowywać się do zimy, więc ludzie chcą wykorzystywać każdą wolną chwilę na rekreację na powietrzu.

Nie inaczej jest na poznańskim kampusie Morasko, gdzie szczególnie widoczni są nie tylko studenci, ale i spacerowicze, biegacze, a nawet wędkarze. Trudno się dziwić. Kampus wygląda pięknie o każdej porze roku, a tym bardziej teraz, gdy drzewa lekko się zarumienią..

Od jednego z wędkarzy dowiedziałem się, że w tutejszym  zbiorniku przeciwpożarowym można złowić między innymi: okonie, płocie, liny i sumiki. Pan Jacek bardzo lubi łowić w tym miejscu, niezależnie od pory roku. Mieszka niedaleko stąd, ceni sobie niepowtarzalny spokój i piękne widoki.

Fot. Jakub Goły