Sześć dni w trzech krajach

Zapraszamy studentów i studentki kierunków związanych z dziennikarstwem oraz osoby zaangażowane w pracę w mediach uniwersyteckich z całej Polski, a także początkujących dziennikarzy do udziału w międzynarodowym wyjeździe do miejsc, które dzisiaj stają przed wyzwaniem przyjęcia uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy.

W zespole dziennikarskim z Polski, Czech i Słowacji poznamy podstawy dziennikarskiej pracy w terenie, przeprowadzania wywiadów i systematycznego zbierania materiałów pod okiem instruktorów. Kiedy? Od 24 do 29 kwietnia 2022 roku. Gdzie? W ciągu pięciu dni odwiedzimy Przemyśl w Polsce, Košice w Słowacji i Krnov w Czechach. Dla kogo? Dla studentów i studentek z całej Polski do 35. roku życia. W pierwszej kolejności zapraszamy studentów i studentki kierunków dziennikarskich oraz osoby zaangażowane w pracę w mediach uniwersyteckich. Z wybranych zgłoszeń wybierzemy trzy osoby.
.
Czego wymagamy? Uwaga! Aby wziąć udział w wyjeździe konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego. Podczas wyjazdu wymagane będzie prowadzenie dzienniczka i robienie notatek z wywiadów i zebranie materiałów. Praktyka ta będzie omawiana podczas spotkania przygotowującego online (obecność obowiązkowa) oraz w trakcie wyjazdu. Po zakończeniu wyjazdu uczestnik zobowiązany jest przekazać notatki Organizatorowi (do dokumentacji, nie będą publikowane).
Organizator nie wymaga, aby uczestnik opublikował artykuł w mediach, aczkolwiek zachęca, aby uczestnicy wyjazdu przygotowali materiały dziennikarskie i opublikowali w mediach akademickich swoich uczelni.

Jaki jest koszt?
Udział w wyjeździe jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy będą mieli zapewniony nocleg, posiłki i zostaną pokryte koszty podróży i ubezpieczenia.

Wszystkie szczegóły i formularz aplikacyjny znajdą Państwo na naszej stronie: https://globalna.ceo.org.pl/aktualnosci/wyjazd-studyjny-polska-slowacja-czechy/