Także o badaniu ekspresji różnicowej

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w dwunastej edycji Poznańskiej Letniej Szkoły Bioinformatyki. Kurs odbędzie się w dniach 4 – 8 września 2017 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W tym roku zagadnienia będą obejmować kilka obszarów tematycznych związanych z analizą danych NGS w badaniach medycznych, takich jak:

• Wprowadzenie do systemu Linux
  • Wprowadzenie do sekwencjonowania nowej generacji (NGS)
  • RNA-Seq: szacowanie ekspresji genów, badanie ekspresji różnicowej
  • Badania związane z miRNA
  • Analiza danych ChIP-Seq
  • Zastosowanie analiz CLIP-Seq
  • Analiza wariantów genomowych
  • Sekwencjonowanie oferowane przez firmę Roche
  • Bioinformatyka w badaniach rzadkich chorób mendlowskich
  • Wykorzystanie technologii Nanopore w badaniach medycznych

Kurs jest dostosowany zarówno dla osób początkujących, jak i tych które mają już podstawową wiedzę w dziedzinie bioinformatyki i uważają, że warto dowiedzieć się więcej o zastosowaniach technologii sekwencjonowania nowej generacji w badaniach medycznych. Kurs składa się z wykładów i zajęć praktycznych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie kursu: http://bioinformatics-school.pl/     Kontakt: genomics@amu.edu.pl