Także od 12 do 15 lat

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk ogłosił że od 7 czerwca rozpoczną się szczepienia dzieci od 12 do 15 lat.

Zabiegi odbędą się w populacyjnych punktach szczepień, natomiast od września możliwe będą szczepienia w szkołach. Zapytany o kampanie informacyjne, przekonujące młodych do szczepień, minister stwierdził, że do współpracy zaproszono youtuberów, influencerów, osoby znane w sieci, gdzie młodzi ludzie spędzają dużo wolnego czasu. Z kolei minister edukacji Przemysław Czarnek oświadczył, że szczepienia dla dzieci będą dobrowolne.

Wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 na dzieci w wieku od 12 do 15 lat Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła w ubiegły piątek. W poniedziałek na profilu @szczepimysie na Twitterze poinformowano, że na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze została przyjęta rekomendacja o szczepieniu dzieci w powyższym wieku.

Fot. https://www.pexels.com