To już historia ciekawie zapisana

Ten dzień wyraźnie różnił się od pozostałych. Uczniowie w eleganckich ciemnych ubiorach z emblematami szkoły, zabiegani nauczyciele, goście z kilku szkół wyższych w Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Festiwal Nauki miał swoją siódmą odsłonę.

Wszystko zaczęło się o godzinie 9 w sali gimnastycznej. Miejsca siedzące i stojące zapełnione były do ostatniego. Uczestników niecodziennego wydarzenia powitała Ewa Męcina, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Potem uczniowie rozeszli się do klas, w których czekali już wykładowcy uniwersytetów, politechniki i Warszawskiej Szkoły Reklamy. VII Festiwal Nauki, w którego programie było 17 wykładów, prezentacji i warsztatów, zakończył się w godzinach popołudniowych. Przeszedł do historii. Do zobaczenia za rok w Tomaszowie Mazowieckim, a wcześniej, bo już pod koniec marca na Morasku.

Naszą uczelnię i wydział reprezentowali: Marcin Pera, Andrzej Piechocki i Maciej Skrzypek.

Fot. Andrzej Piechocki