Trzy ciekawe wydarzenia

Czekamy na wielkie wydarzenie, jakim będzie otwarcie po remoncie Filii 4 przy ul. Lodowej. Zaprosimy Czytelników 4 marca, a tego samego dnia o godz. 17.30  o łazarskim fyrtlu opowiedzą  prof. Piotr Korduba i prof. Jerzy Borowczyk, redaktorzy  Kroniki Miasta Poznania o ul. Głogowskiej. A skoro o remontach mowa – od poniedziałku 17 lutego czynna jest już Filia 36 przy ul.  Maczka 14.

 24 lutego (poniedziałek) godz. 18, Galeria Atanazego (wejście od Al. Marcinkowskiego 23)  „Podróż na Szmaragdową Wyspę śladami poetów, pisarzy i irlandzkich legend.” Razem z Fundacją Kultury Irlandzkiej zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej irlandzkich impresji z literaturą i baśniami z Zielonej Wyspy w tle. Prezentacja multimedialna przybliży malownicze miejsca związane z legendami i z twórcami irlandzkiej literatury.

26 lutego  (środa), godz. 16, Mieszkanie-Pracownia Kazimiery Iłłakowiczówny, ul. Gajowa 4/8. Zdradzamy tajemnice Iłły – oprowadzanie po ekspozycji w Mieszkaniu-Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny. Co znajdowało się w jej garderobie? Który z dzbanków darzyła szczególnym sentymentem? Dlaczego do Rumunii zabrała biały, drewniany regał? Jaką historię skrywa niepozorny, zielony budzik? Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania w  mieszkaniu poetki, prowadząc opowieść o całym jej długim i ciekawym życiu.

Obowiązują zapisy e-mailowe: illa@bracz.edu.pl lub telefoniczne: 61 852 89 71.

Zapraszamy też do posłuchania pierwszego podcastu  Biblioteki Raczyńskich, poświęconego najchętniej wypożyczanym książkom w 2019 roku: https://www.youtube.com/watch?v=E1leidoXmas&t=473s

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*