Trzy złota i trzy srebra w Berlinie

Ten dzień na Mistrzostwach Europy w Berlinie nie zaczął się najlepiej. Już w pierwszych kwalifikacjach odpadli Piotr Małachowski i Robert Urbanek. Jednak wieczór i kolejne dni przyniosły wielkie sukcesy.

Polacy zdobywali medale. Michał Haratyk okazał się najlepszy w pchnięciu kulą, z wynikiem 21,72 m zdobył złoto.Drugi był Konrad Bukowiecki. Jego wynik to 21,66 m. Wojciech Nowicki  rzucił młotem – 80,12 m. Drugi był Paweł Fajdek (78,69 m). To pierwszy złoty medal Nowickiego, zaś Fajdek już trzykrotnie zajmował miejsce na podium. Do złotych medalistów dołączyła Paulina Guba (pchnięcie kulą, 19,33 m.). W biegu na 1500 metrów srebrny medal zdobył Marcin Lewandowski. W finale 800 metrów mężczyzn też będzie medal lub medale, bo wystartuje trzech Polaków.

Rodacy wywalczyli piękne zwycięstwa. Nasza reprezentacja w klasyfikacji zespołowej jest na trzecim miejscu. Możemy być z niej dumni!