Turniej zawieszony

Po przerwie świąteczno-noworocznej studenci wrócili do uczelnianej rzeczywistości. Również zawodnicy drużyn uczestniczących w Turnieju Futsalu o Puchar Dziekana WNPiD szykowali się do pierwszej kolejki spotkań w 2019 roku. Głodnych gry zawodników i wiernych kibiców spotkało jednak rozczarowanie.

W środę, 9 stycznia organizator rozgrywek Maciej Gierczak poinformował na fanpage’u turnieju, że czeka nas przerwa w rozgrywkach, a do gry wrócimy w marcu. Podjęto taką decyzję w związku z  prośbami uczestników o zawieszenie turnieju w okresie zimowym, a to ze względu na pogarszającą się pogodę.

Wcześniej dyskusja na ten temat pojawiła się pod postem, w którym drużyny potwierdzają swoją gotowość do gry w danym tygodniu. Doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań między uczestnikami. Spierano się o słuszność rozgrywania spotkań w okresie zimowym. Przyczyną nieporozumień jest miejsce turnieju – orlik przy ul. Piątkowskiej, a nie jak wcześniej, hala przy ul. Młyńskiej. Tym samym Turniej Futsalu o Puchar Dziekana, tylko z nazwy byłby turniejem futsalu.

Zmiana terminarza rozgrywanych spotkań powoduje, że od marca w ciągu jednego tygodnia będą odbywać się dwie kolejki spotkań. Na razie jednak powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i chwilowo zapomnieć o piłkarskich emocjach.

Fot. Marceli Kaźmierczak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*