Tym razem najlepszy Stefan Hula

FIS Ski Jumping World Cup 2014 - Engelberg - 20141221 - Stefan Hula

Ten konkurs skoków narciarskich, w ramach Pucharu Świata w Zakopanem, nie należał do udanych dla Kamila Stocha. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata stracił prowadzenie i objął drugą lokatę. 

Polak skoczył jedynie 108,5 metra i tym samym nie awansował do drugiej serii skoków, ostatecznie zajął 38. pozycję. Obecnie traci cztery punkty do Richarda Freitaga, który objął prowadzenie w konkursie. Powodem tak złego wyniku mogły być pogarszające się warunki atmosferyczne. Pod koniec wiatr stał się jednak silniejszy i skoczkowie musieli czekać na pozwolenie na start, niejednokrotnie schodząc z belki startowej. Dodatkowo zaczął padać śnieg z deszczem.

Na szczęście, do drugiej serii awansowało pięciu reprezentantów Polski: Stefan Hula, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Tomasz Pilch i Piotr Żyła. Najlepszy spośród nich okazał się Stefan Hula, który ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Fot. Clement Bucco-Lechat https://commons.wikimedia.org/wiki/File:FIS_Ski_Jumping_World_Cup_2014_-_Engelberg_-_20141221_-_Stefan_Hula.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*