Tym razem w internecie

Lato to tradycyjnie czas spotkań bibliotekarzy z małymi czytelnikami i wspólne odkrywanie piękna literatury i świata. W tym roku po raz pierwszy jedna z najstarszych akcji Biblioteki Raczyńskich, czyli  Lato z książką, zostanie przeniesiona  do internetu.

Bibliotekarze z kilkunastu filii przygotują dla dzieci  filmy  m. in. z zadaniami plastycznymi oraz prezentacjami nawiązującymi do tematu odkrywania przyrody i poznawania tajemnic fauny i flory. Nie zabraknie też opowieści i  książkowych rekomendacji dla najmłodszych. Zaczynamy w niedzielę! Zapraszamy też do wysłuchania braczytanek według „Tajemniczego ogrodu”,  opowieść o przemieniającej sile przyjaźni i pięknie natury czytać będziemy w lipcu i sierpniu.  Filmy będą publikowane na Facebooku i Instagramie Biblioteki oraz na bibliotecznym kanale YouTube, do którego subskrypcji zachęcamy.

 Rozpoczynamy też projekt Muzea Biblioteki Raczyńskich online, w ramach którego będzie można wziąć udział w oprowadzaniach kuratorskich, wykładach i prelekcjach na temat twórczości i życia patronów muzeów literackich.  Zapraszamy do obserwacji  profili Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza, Pracowni-Muzeum J. I. Kraszewskiego oraz Mieszkania-Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny oraz kanału Biblioteki Raczyńskich na YouTube.

Choć  rok szkolny się skończył, zapraszamy  do poszerzenia swojej wiedzy o storytellingu. O tym, czym jest storytelling i jak można go wykorzystać  w pracy, sztuce i życiu codziennym opowie dr Monika Górska. Jest  ona dokumentalistką, scenarzystką,  autorką książki „Visual Storytelling”  a także założycielką Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego, Akademii Video Storytellingu oraz Fabryki Opowieści.  Spotkanie online  w ramach cyklu Mól w sieci  8 lipca o 18 na naszym FB.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*