Tym razem wyruszają do Nepalu

18 sierpnia „Studenci UAM bez Granic”, informuje portal Amu.edu.pl, po raz czwarty wyruszą z pomocą dzieciom, które na co dzień nie mają zeszytów, ołówków ani innych materiałów dydaktycznych, żyją w rejonach dotkniętych złą sytuacją ekonomiczną oraz konsekwencjami katastrof naturalnych.

Tym razem wyruszają do Nepalu, gdzie w 2015 roku trzęsienie ziemi zniszczyło domy setek tysięcy ludzi, a ponad 10 tysięcy osób zginęło. Tysiące dzieci straciły też miejsce do nauki. W związku z tymi wydarzeniami, studenci oraz doktoranci UAM stworzyli projekt, w ramach którego przez miesiąc będą prowadzić zajęcia z dziećmi z wykorzystaniem aktywizujących metod pracy opartych na pedagogice twórczości, zabawie oraz konstruktywnej teorii uczenia. Ponadto chcą zawieźć do szkół jak najwięcej materiałów do nauki i dlatego organizują zbiórkę na portalu PolakPotrafi, do której dołączyć może każdy (i przy okazji dostać pamiątkę prosto spod Himalajów) do 17 sierpnia 2017:

„Studenci UAM bez Granic” byli już w Tanzanii, Paragwaju oraz Indonezji. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się pod linkami:
www.studenciuambezgranic.amu.edu.pl
www.facebook.com/studenciuambezgranic