U17 Strefa – spotkania rewanżowe

U17 Pogoń Basket Szczecin – Enea Basket Junior Poznań 32:96                      /8:24, 18:15, 1:35, 5:22/. Rewanżowe spotkania strefowe rozpoczynamy od zwycięstwa z Pogonią Szczecin. Rozmiary zwycięstwa wskazują na znaczną przewagę naszej drużyny. Uczyniliśmy kolejny krok do sukcesu w rozgrywkach strefowych, ale najtrudniejszy mecz dopiero przed nami, stąd nie popadamy jeszcze w hurraoptymizm.

Punkty dla Enei zdobyli: P. Szczęsny 23, I. Urban 14, K. Długiewicz 13, I. Mastalerz 9, A. Najder 8, J. Nowicki 8, I. Baganc 6, K. Sobczyński 5, K. Kaczyński 4, P. Mieloch 4, A. Tomicki 2.

U17 PGE Spójnia Stargard – Enea Basket Junior Poznań 51:115 /9:30, 12:27, 11:26, 19:32/

Również w drugim spotkaniu z zespołem zachodniopomorskim wykazaliśmy swoja wyższość i to poczynając od pierwszej kwarty. Bardzo wysoko wygrana pierwsza kwarta w zasadzie ustawiła spotkanie, a kolejne tylko poświadczyły o naszej przewadze, która już po pierwsze połowie wynosiła 36 punktów. W rozgrywkach młodzieżowych padają wprawdzie zaskakujące wyniki poszczególnych kwart, ale nie w tym spotkaniu. Ostatecznie wygrywamy wysoko i szykujemy się do ostatniego, decydującego o zwycięstwie w strefie – starcia.

Punkty dla Enei zdobyli: P. Szczęsny 16 /2×3/, K. Sobczyński 15, I. Baganc 14 /1×3/, I. Urban 11 /1×3/, A. Krawiecki 11 /1×3/,    I. Mastalerz 9 /1×3/, J. Nowicki 9, P. Mieloch 8, A. Najder 6, A. Tomicki 6, K. Długiewicz 6, K. Kaczyński 4.

U17 MKKS Żak Koszalin – Enea Basket Junior Poznań 75:72 /14:19, 19:28, 20:9, 22:16/

Zgodnie z przewidywaniami mecz z Żakiem Koszalin był najbardziej zacięty i wyrównany. Gdy po pierwszej połowie prowadziliśmy 14 punktami /47:33/, wydawało się /ile razy to się wydawało?/, że kontrolujemy spotkanie i mamy realną szansę na zwycięstwo. Stało się inaczej. Druga połowa meczu, a szczególnie trzecia kwarta, to zupełne odwrócenie jego przebiegu. Najpierw zawodnicy Żaka odrabiają 11 punktów, by przystąpić do ostatecznej rozgrywki ze stratą zaledwie 3 punktów. Na szczęście dla nas, w ostatniej kwarcie meczu odrabiają „zaledwie” 6 punktów i, mimo zwycięstwa różnicą 3 punktów, to nasza drużyna wygrywa strefę, bowiem w Poznaniu wygraliśmy 5 punktami. Nie było łatwo, ale skończyło się pomyślnie. Musimy jednak podkreślić, że tak trudnej przeprawy w rozgrywkach strefowych w kategorii U 17 nie mieliśmy.

Punkty dla Enei zdobyli: J. Nowicki 22, P. Szczęsny 12 /4×3/, A. Najder 10 /1×3/, I. Mastalerz 10, I. Urban 8, I.  Baganc 4, K. Długiewicz 4, A. Tomicki 2