Uderzają zło i niesprawiedliwość

Książka najczęściej nagradzanej dziennikarki Justyny Kopińskiej „Polska odwraca oczy“ opowiada  o najważniejszych niewyjaśnionych sprawach ostatnich lat. – „Zawsze chciałam być policjantką śledczą” – mówi autorka – „odkrywać ukryte sprawy dotyczące przemocy dotykającej bezbronnych ludzi. Dziś robię to przez dziennikarstwo”.

W książce znajdziemy 16 reportaży m. in. o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim („Oddział chorych ze strachu“), o żonie seryjnego zabójcy Mariusza Trynkiewicza („Spokojny sen Anny”) i tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo („Ten trup się nie liczy“). Ponadto niepublikowane teksty: o życiu i tajemniczej śmierci minister Zbrojewskiej („Biała bluzka. Tajemnica minister Zbrojewskiej”), o podwójnej eutanazji kochającego się małżeństwa („Nieśmiertelność chrabąszczy”), o prezydencie Zduńskiej Woli („Sąd w niewoli w Zduńskiej Woli”), któremu współpracownicy musieli płacić haracz.

„Polska odwraca oczy” – zbiór reportaży, które zebrane w całość porażają jeszcze mocniej. Uderzają w nich zło i niesprawiedliwość. Nadzieję może stanowić obietnica kary dla winnych. Autorka szuka człowieka i jego prawdy. Książka dostarcza wielu bardzo mocnych emocji – gniew, szok, niedowierzanie, przerażenie, że takie rzeczy dzieją się w XXI wieku w naszym kraju.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*