ULO stawia na języki obce

Od września 2018  przy Collegium Polonicum UAM w Słubicach zacznie działać Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące. Do wyboru uczniów trzy profile: humanistyczny, matematyczno-informatyczny oraz przyrodniczy – każda z klas może liczyć maksymalnie kilkunastu uczniów.

– Przede wszystkim uznajemy, że powinniśmy w większym stopniu zaznaczyć swoją pozycję w Słubicach, w których jesteśmy już od ponad 20 lat. Liceum ogólnokształcące jest nam potrzebne do tego, aby dowiedzieć się z wyprzedzeniem, jakie są oczekiwania dziś jeszcze licealistów, a w przyszłości studentów. Uniwersytet modyfikuje systematycznie ofertę dydaktyczną – tworzymy nowe kierunki i specjalności studiów. Jednakże, aby tę ofertę w porę zmodyfikować, musimy dowiedzieć się z wyprzedzeniem o oczekiwaniach młodych ludzi – zapowiada prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas. Dodaje, że ULO będzie stawiać na naukę języków obcych – dziś w programach szkół średnich, minimalny wymiar godzin dwóch języków to 450 godzin – UAM chce wprowadzić ich blisko 1200.

Dr Jan Zgrzywa, przyszły dyrektor ULO, zapowiada program mentoringu dla uczniów: – Mentor ma szansę stać się dla młodego człowieka mistrzem, przewodnikiem. Będzie dzielić się swoim doświadczeniem życiowym, nie tylko zawodowym. Oczywiście, jeśli będzie  „mentoringowa chemia” i uda się zbudować relację opartą na zaufaniu, w czym będziemy pomagać.  Spotkania mają odbywać się osobiście, ale również za pośrednictwem Internetu. Mentor będzie pokazywał swoim podopiecznym uniwersyteckie życie – zabierał na wykłady czy inne uczelniane przedsięwzięcia.

Więcej informacji znajduje się stronie: liceum.amu.edu.pl oraz na profilu ULO na portalu Facebook: facebook.com/ULOSlubice/