Umarł król, niech żyje król!

Kurtyna opadła, mamy następcę legendarnego Aventadora. Lamborghini Revuelto wyjedzie ulice już w 2024 roku.

Konserwatywni fani marki mogą odetchnąć z ulgą. Nowe flagowe Lambo nie odejdzie od tradycji, będzie napędzane silnikiem V12. W aucie pojawi się też wsparcie układu hybrydowego, w tym przypadku podyktowane osiągami, a nie ekologią. Sam motor spalinowy został zaprojektowany od podstaw i z pojemności 6,5 litra produkuje 813 KM. Zestaw 3 silników elektrycznych i bateria o pojemności 3,8 kWh wspierają jednostkę spalinową, a także zapewniają 10 km zasięgu na samym prądzie. Łączna moc układu to 1001 KM! (o jeden koń mechaniczny więcej niż konkurencyjne Ferrari SF 90). Revuelto ma rozpędzać się do setki w czasie 2,5 s, a prędkość maksymalna przekraczać 350 km/H.

Stylistycznie jest to bardziej ewolucja, niż rewolucja. Widać tutaj mocną inspirację poprzednikiem i modelem Sian, a wprawne oko zauważy podobieństwo z Corvettą C8 i Lykanem Hypersport. Opinie co do wyglądu są, jak zwykle, mocno podzielone. Komentarze w internecie najczęściej dotyczą łamiących proporcje lamp ledowych w kształcie litery „Y”. Zmiany w nadwoziu są podyktowane nie tylko prezencją, ale i osiągami. Generowany docisk aerodynamiczny z przodu został zwiększony o 33%, a z tyłu aż o 74%. Nowością nie jest obecność ogromnych (nawet 22-calowych) felg, które zakrywają ceramiczne tarcze hamulcowe.

Wnętrze nie różni się szczególnie o tych w poprzednich „bykach”. Ostre krawędzie, agresywne kolory, ogrom alcantary. Z nowości, pojawił się oddzielny, dedykowany dla pasażera, ekran (to rozwiązanie wprowadziło wcześniej Ferrari). Dzięki temu, kompan podróży może kontrolować najważniejsze parametry, czując się jak pilot.

Oddanych fanów matki nie trzeba długo przekonywać do zakupu. Po auto już ustawiają się kolejki. Podczas konfiguracji czekają ich spore rozterki. Lamborghini daje możliwość wyboru z 400 kolorów nadwozia i 70 wariantów kokpitu.

To dopiero początek. W kolejce są już kolejne edycje Revuelto. Teraz pozostało nam czekać na test nowego Lamborghini na Nuerburgringu.

Fot. materiały prasowe  producenta: https://media.lamborghini.com/english/latest-news/all/lamborghini-revuelto–the-first-super-sports-v12-hybrid-hpev/s/a6dcb265-98ec-4a32-8969-2c9b761901c1

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*