Uzyskają tytuł licencjata lub magistra

U rektora Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych  odbyło się pierwsze spotkanie przyszłych studentów w ramach programu „Seniorzy na studia”.

Pierwsza grupa, która lada chwila rozpocznie naukę, uczestniczy w programie pilotażowym. Ma on na celu aktywizację dydaktyczno-naukową osób starszych. Rekrutacja na studia zorganizowana została przez WSUS w porozumieniu z poznańską Miejską Radą Seniorów w Poznaniu. Ich program dotyczy dziennikarstwa obywatelskiego, wzornictwa, architektury wnętrz i prawa. Będą to pełnowymiarowe studia, których absolwenci uzyskają tytuł licencjata lub magistra. Jeśli pomysł sprawdzi się w praktyce, władze uczelni zapowiadają coroczny nabór.

– Wiemy, że seniorzy aktywnie uczestniczą w zajęciach uniwersytetów trzeciego wieku. To pasjonująca przygoda intelektualna. Wielu z nich chciałoby jednak, oprócz wiedzy, zdobyć dyplom ukończenia studiów. Takie osoby zapraszamy – powiedział prof. dr hab. Michał Iwaszkiewicz – rektor WSUS, pomysłodawca studiów.

Fot. Roman Szymański