W drogę bez dowodu

dav

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę Prawo o ruchu drogowym. Umożliwi ona jazdę pojazdem bez dowodu rejestracyjnego oraz papierowego ubezpieczenia OC.

To duże ułatwienie dla kierowców. Elementem umożliwiającym kontrolę, czy dana osoba może prowadzić samochód, jest baza, do której wprowadzone zostaną dane osobowe. O rozterce związanej z zapominaniem dokumentów będzie można zapomnieć. Okazanie dowodu rejestracyjnego lub dokumentu poświadczającego opłacenie polisy było dotychczas obowiązkiem, a jego niespełnienie wiązało się z karą w wysokości 50 zł.

Termin dostosowania się do tej zmiany, zapowiadany na 4 czerwca 2018, nie jest wszakże realny. Zależy on od tego, kiedy wszystkie służby uprawnione do kontrolowania kierowców na drogach potwierdzą, że są do tego dobrze przygotowane. Dopiero wtedy wydany zostanie specjalny ministerialny komunikat. Zmiany wejdą w życie trzy miesiące po jego opublikowaniu. Zdaniem Marka Zagórskiego, ministra cyfryzacji, jest szansa na to, że przed końcem 2018 roku będziemy mogli zostawiać wspomniane dokumenty w domu.

Fot. Michał Więckowski

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*