W Juracie mniej intensywnie

Rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Świata, które rozpoczną się 14 czerwca w Rosji. W Juracie na pierwszej konferencji prasowej  na pytania odpowiadał selekcjoner Adam Nawałka oraz dyrektor ds. organizacyjnych Tomasz Iwan.

Do Juraty trener zabrał 32 zawodników. Podkreślił, że pierwsze zgrupowanie będzie mniej intensywne, niż zaplanowane na przyszły tydzień w Arłamowie. Na miejscu zorganizowano kilka atrakcji, jak codzienna jazda na rowerze z hotelu do ośrodka treningowego, koncert tajemniczej gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz spotkanie z prezydentem RP w jego rezydencji na Helu.

Nie zabrakło pytań o młodych zawodników, których Adam Nawałka uwzględnił we wstępnej selekcji. Na Euro 2016 szansę otrzymał Bartosz Kapustka. Tym razem trener podkreślił, że ma duże oczekiwania wobec Sebastiana Szymańskiego oraz Szymona Żurkowskiego, ale ich możliwości zweryfikuje boisko.

W odpowiedzi na pytanie o minimum i maksimum planu na Mistrzostwa Świata, selekcjoner podkreślił, że najważniejszy jest pierwszy mecz z Senegalem. Inauguracyjny mecz polskich reprezentantów odbędzie się 19 czerwca. Z Kolumbią i Japonią zagramy kolejno 24 oraz 28 czerwca.

Fot. Zrzut ekranu Facebooka „Łączy nas piłka”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*