W kooperacji o wiele sprawniej

Wakacje to czas, kiedy wiele firm organizuje staże i praktyki dla studentów. Udział w nich daje uczestnikom możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego oraz poznania modelu funkcjonowania firmy. Z końcem sierpnia zakończyła się I edycja programu letnich praktyk „Studiujesz – Praktykuj” zorganizowanego przez Concordię Ubezpieczenia przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń przedstawiciele ubezpieczyciela wybrali 11 studentów z poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy otrzymali możliwość uczestnictwa w projekcie. Każdy ze studentów miał swojego opiekuna, pod którego okiem poznawał specyfikę pracy w różnych obszarach działalności firmy.

Przed rozpoczęciem pracy, uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniach wdrożeniowych, gdzie otrzymali najważniejsze informacje na temat firmy i sposobu jej działania, poznali procedury i zasady pracy w firmie oraz dowiedzieli się jakie są najważniejsze obszary jej funkcjonowania, jaka jest misja firmy i jej wartości. Odbyły się także zajęcia integracyjne, m.in. drużynowy mecz w piłkarzyki oraz wspólny lunch, podczas którego studenci mogli się lepiej poznać. Po zajęciach wprowadzających praktykanci, już w swoich zespołach, otrzymali zadania i projekty do samodzielnej realizacji. – Zależało nam na tym, aby każdy z naszych praktykantów miał możliwość zdobycia wiedzy na temat naszej firmy – nie tylko merytorycznej, ale także praktycznej. Zdajemy sobie sprawę, że wchodzenie młodych ludzi na rynek pracy nie jest proste. A udział w stażach daje im możliwość sprawdzenia siebie i podjęcia dalszych decyzji związanych z rozwojem własnej kariery – mówi Monika Kordecka-Słomczyńska, Manager ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Concordia Ubezpieczenia.

Studenci o praktykach

 „ …Staż nauczył mnie, jak współpracować z innymi ludźmi i to pokazał mi, że praca w kooperacji staje się o wiele sprawniejsza, a co za tym idzie łatwiejsza i przyjemniejsza. Było to dla mnie pierwsze duże doświadczenie zawodowe…” (Kamil – stażysta z Biura Likwidacji Szkód)

„ …Praktyki nauczyły mnie umiejętnie rozporządzać czasem, rzetelnie wykonywać obowiązki pod presją czasu…” (Mateusz – stażysta Biura Likwidacji Szkód)

„…Staż ten pokazał, jak wygląda praca na wykonywanym stanowisku oraz pozwolił zdobyć umiejętności z nią związane, takie jak praca indywidualna czy sumienne wykonywanie powierzonych zadań…” (Magdalena – stażystka z Biura Finansowo-Księgowego)

„….Podczas mojego stażu w biurze finansowo-księgowym nauczyłam się mnóstwa nowych rzeczy i poszerzyłam swoją wiedzę i doświadczenie. Poznałam obowiązki, które musi wykonywać osoba w biurze i przekonałam się jeszcze bardziej, że chciałabym wykonywać takiego rodzaju pracę w przyszłości. Dodatkowo staż w firmie Concordia dał mi poczucie samorealizacji…” (Małgorzata – stażystka  z Biura Finansowo- Księgowego)

„… Decyzje, które podejmuje się w biurze dotyczące oceny ryzyka ubezpieczenia, szczególnie dla osoby początkującej nie są łatwe, a wiążą się one z dużą odpowiedzialnością. Będąc na stanowisku underwritera, trzeba być osobą bardzo dociekliwą, nieulegającą presji otoczenia oraz rozeznaną w kwestii przedmiotu ubezpieczenia. Te cechy właśnie miałam okazję obudzić w sobie podczas odbytych praktyk. Utwierdziłam się w przekonaniu, że zadawanie pytań kształtuje wiedzę i nie trzeba się bać ich zadawać. Zrozumiałam także, że praca w zespole jest ważna, bowiem przyspiesza ona wykonywanie obowiązków i zadań oraz rozluźnia atmosferę samej pracy wśród pracowników. (Julita – stażystka z Biura Oceny Ryzyka)

„…Poznałam zasady pracy biurowej. Uczestniczenie w różnych spotkaniach mojego biura z innymi działami dało mi możliwość poznania wielu ciekawych osób. Wspomaganie biura przy projektach pokazało jak wiele pracy potrzeba, aby zmienić istniejący już produkt  lub stworzyć nowy, ile biur jest zaangażowanych w dane przedsięwzięcie i jak ważna jest komunikacja między tymi biurami…. (Ewelina – stażystka z Biura Ubezpieczeń Majątkowych)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*