W najlepszych uczelniach USA

Samorząd doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Poznańskie Porozumienie Doktorantów serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości stypendialnych i wyjazdów zagranicznych z programu Fulbrighta.

Jest  to program międzynarodowej wymiany naukowej między USA a innymi krajami, powstał  z inicjatywy senatora USA Jamesa Williama Fulbrighta w 1946 roku. Jego głównym celem jest zwiększanie wzajemnego zrozumienia między obywatelami Stanów Zjednoczonych a obywatelami innych krajów. W Polsce program funkcjonuje od 1959 roku, kiedy to Franciszek Lyra jako pierwszy Polak wyjechał do USA, otrzymując roczne stypendium z programu Fulbrighta na studia lingwistyczne w University of Indiana w Bloomington.

Wydarzenie kierowane jest szczególnie do studentów, doktorantów i młodych naukowców, którzy chcieliby skorzystać z możliwości studiowania lub realizowania projektu badawczego w najlepszych amerykańskich uczelniach. Spotkanie poprowadzi Rafał Szymanowski – doktorant Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, będący równocześnie ambasadorem Programu Fulbrighta w Poznaniu i okolicy.

Spotkanie informacyjne  odbędzie się 25 kwietnia 2019 o godzinie 16.30 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP (ul. Przybyszewskiego 37a). UWAGA! By wziąć udział w wydarzeniu trzeba się zarejestrować:

https://forms.gle/t22B5vt73FyAqppJ8

W przypadku pytań, załączam również link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/585448318527468/

Autorka jest sekretarzem Prezydium Sejmiku Samorządu Doktorantów UAM.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*