W Polsce też rezygnują

Wirusy atakują ludzi, zwierzęta, ale też… komputery. Od wielu lat stosowane są w różnych firmach środki i metody, które mają ograniczać ich rozprzestrzenianie się. Najczęściej są to programy antywirusowe.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska zdecydowała się zrezygnować z produktów Kaspersky Lab. Ten rosyjski producent oprogramowania zabezpieczającego dostarczył TVP licencje do zabezpieczania 5120 urządzeń. Program Kaspersky Endpoint Security for Business oraz Security Cente został udostępniony TVP na mocy umowy z firmą Kaspersky Lab z października 2017. Narodowy nadawca swoją decyzję uzasadnia potrzebą zastosowania oprogramowania kompatybilnego z różnorodnym środowiskiem teleinformatycznym.

W USA Departament Bezpieczeństwa Krajowego zakazał administracji rządowej korzystania z rozwiązań firmy Kaspersky Lab. Z kolei izraelski wywiad stwierdził, że rosyjskie służby specjalne włamały się na serwery Kaspersky Lab. Dało to możliwość wykradania danych z chronionych komputerów.

Fot. https://foter.com/ff/photo/33091154430/d26e511a31/

 

Tagi: TVP, Kaspersky

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*