W San Francisco prezydent też przegrywa

Federalny Sąd Apelacyjny w San Francisco, orzekający w trzyosobowym składzie, jednogłośnie podtrzymał decyzję Jamesa Robarta, sędziego sądu federalnego w Seattle, który zawiesił dekret prezydenta USA zakazujący wstępu na teren Stanów Zjednoczonych obywatelom siedmiu muzułmańskich krajów. Sędziowie stwierdzili, że jest to niezgodne z  konstytucją.

Przypomnijmy, dekret Donalda Trumpa (podpisany 27 stycznia) miał na celu bezterminowe wstrzymanie imigracji z Syrii oraz tymczasowe  z Iranu, Iraku, Somalii, Jemenu, Sudanu i Libii. Zawierał on również zapis, aby na 90 dni wstrzymać wydawanie wiz dla obywateli krajów borykających się z problemem terroryzmu.

Prezydent decyzję sądu skomentował na Twitterze, używając wyłącznie wielkich liter, DO ZOBACZENIA W SĄDZIE, STAWKĄ JEST BEZPIECZEŃSTWO NASZEGO KRAJU. W odpowiedzi, gubernator stanu Waszyngton, Jey Inslee, który zaskarżył dekret w sądzie federalnym w Seattle, odpisał: „Panie Prezydencie, widzieliśmy się już w sądzie i pokonaliśmy Pana”. Prezydentowi pozostaje teraz zaskarżenie wspomnianej decyzji do Sądu Najwyższego.

Jeden z orzekających sędziów, co jest istotną okolicznością tej sprawy, podobnie jak Trump, pochodzi z obozu republikańskiego.

Fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:U.S._Post_Office_%26_Courthouse_(San_Francisco)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*