Walka o utrzymanie trwa

Rezerwy Lecha Poznań przerwały serię pięciu meczów bez porażki i uległy na Podlasiu, walczącemu o awans do I ligi, zespołowi Wigry Suwałki 0:1.

Była to 17. porażka drugiej drużyny Kolejorza w rozgrywkach II ligi w tym sezonie. Pomimo zakończonej serii pięciu meczów bez porażki oraz 473 minut bez straty gola, drużyna nadal pozostaje w strefie spadkowej. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki, a w walce o utrzymanie jest sześć zespołów. Zgodnie z zasadami, do niższej ligi spadną aż trzy drużyny. Zapowiada to zatem duże emocje w końcówce sezonu. Choć rezerwy, podobnie jak pierwsza drużyna, nie grają najlepiej, to warto im kibicować. Aktualnie w drugim zespole grają zawodnicy, którzy już wkrótce mogą stanowić o sile „jedynki”. Nieocenioną korzyścią dla całego klubu jest sytuacja, w której młodzi zawodnicy ogrywają się w jak najwyższej klasie rozgrywkowej, nim dołączą do pierwszego zespołu.

Lech II Poznań ma przed sobą jeszcze cztery mecze, w tym starcie na wyjeździe z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie – Bytovią Bytów. Mecz odbędzie się 29 maja o godzinie 18.