Wampiry pochodzą z Transylwanii?

To będzie niezwykłe wydarzenie. Od 22 do 26 kwietnia –  21 edycja Poznańskiego Festiwalu Sztuki i Nauki. W programie mnóstwo atrakcji.

Festiwal organizowany jest co roku i ma on na celu popularyzację oraz rozwijanie zainteresowań z zakresu różnorakich nauk i sztuki.  Przyciąga  wielu zainteresowanych nie tylko z Poznania, także z innych regionów Polski, z innych krajów. Odbędą się m. in. pokazy naukowe, laboratoria, warsztaty. Goście będą mogli posłuchać wykładów na różnorakie ciekawe tematy (np.  „Harry Potter i kultura antyczna”, „Sekrety roślin”, „Czy wampiry naprawdę pochodzą z Transylwanii?”). Wśród atrakcji są warsztaty z perfumiarstwa, przegląd tkanek zwierzęcych w pracowni wirtualnego mikroskopu i pokaz doświadczeń chemicznych.

Wydarzenia będą związane z przeróżnymi dziedzinami nauki – od historii i paleontologii, przez biologię i ekologię, po astronomię i chemię. W przygotowaniu każdego z nich wezmą udział naukowcy siedmiu poznańskich uczelni m. in. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk. Jako że tegoroczna edycja festiwalu przebiegać będzie pod hasłem „Pokonywanie niemożliwego…”, wezmą w nim udział także osoby niepełnosprawne (goście  i animatorzy).

Organizatorzy imprezy zapraszają wszystkich bez względu na wiek. Zapisy i szczegółowy program festiwalu są  dostępne na jego stronie internetowej. Partnerami wydarzenia są m. in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Fot. http://festiwal.amu.edu.pl/galerie/uniwersytet-im-adama-mickiewicza-w-poznaniu-3/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*