Warsztat także w Berlinie

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej otworzyła nabór do programu MŁODA REDAKCJA 2020/2021. W ramach stażu uczestniczki i uczestnicy:

  • odwiedzą redakcje mediów w Warszawie, spotkają się z osobami ze środowisk opiniotwórczych, korespondentami niemieckimi w Polsce i przedstawicielami instytucji partnerskich fundacji. Do tej pory gośćmi programu byli politycy, dziennikarze znani z pierwszych stron gazet, aktywiści, przedstawiciele NGO-sów i multiplikatorzy relacji polsko-niemieckich.
  • wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez zawodowych dziennikarzy. Dwa dwudniowe warsztaty (w piątki i soboty, od jesieni 2020) odbywać się będą w siedzibie fundacji w Warszawie, a jeden w Berlinie. Pozwolą one poznać warsztat dziennikarski oraz sprawdzić się w typowo dziennikarskich wyzwaniach.
  • wezmą udział w profesjonalnym forum przedstawicieli świata mediów (więcej informacji: http://dnimediow.org/). Różne zadania podczas konferencji pozwolą poznać kulisy świata dziennikarstwa, ale także podstawy organizacji wydarzeń w wykonaniu FWPN.

Studentki i studenci, którzy ukończą program, będą mogli także wziąć udział w jeszcze bardziej zaawansowanych warsztatach naszego programu dla alumnów.

Więcej informacji: https://fwpn.org.pl/mloda-redakcja/mloda-redakcja-2021.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*