Warsztaty AMUL dla ponad 1000 osób

Aktywny Mały Uniwersytet Latający, działający przy Instytucie Psychologii UAM,  od 07 listopada do 15 grudnia zorganizował 10 wyjazdów do placówek oświatowych województwa wielkopolskiego (Poznań-Fabianowo, Poznań-Winogrady, Rogoźno, Rosocha k/Koła, Porażyn, Rudniki i Michorzewo k/Opalenicy, Strzałkowo, Międzychód).

Studenci zaangażowani w projekt poprowadzili warsztaty dla 185 dzieci w wieku 3-6 lat z przedszkoli i 1088 uczniów klas I-VII szkół podstawowych, a także dla 32 seniorów. Najmłodsi uczestnicy warsztatów mieli 3 lata, a najstarsi byli słuchaczami Uniwersytetu III Wieku w Międzychodzie. Kontaktami z przedszkolami i szkołami, organizacją wyjazdów i prowadzeniem warsztatów zajmowało się 83 studentów pod kierownictwem prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej. Warsztaty obejmowały różnorodną tematykę – od zajęć chemicznych, fizycznych i biologicznych po te związane z szyfrowaniem i szerzeniem wiedzy psychologicznej (warsztaty dotyczące koncentracji, komunikacji, emocji oraz twórczego myślenia).

Fot. utwmiedzychod.pl