Warta z szansą na europejskie puchary

Warta Poznań nie odpuszcza i po raz kolejny nadrabia braki budżetowe zaangażowaniem i wolą walki. W 27. kolejce PKO Ekstraklasy pokonała u siebie Jagiellonię 2:0. Na listę strzelców wpisali się: Łukasz Trałka oraz Makana Baku.

Jest to już 12. zwycięstwo beniaminka w tym sezonie. Na trzy mecze przed jego końcem Warta uciekła Lechowi aż o sześć punktów i wszystko wskazuje na to, że to Zielonym przypadnie nieoficjalny tytuł najlepszego zespołu z Poznania. Stoi on przed historyczną szansą awansu do europejskich pucharów. Dzięki zwycięstwu nad Jagiellonią i porażce Lechii z Legią, Zieloni utrzymują 4. pozycję w tabeli. Przy zwycięstwie Rakowa w Pucharze Polski, czwarte miejsce będzie premiowane awansem do eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Poza zespołem z Poznania, na czwarte miejsce ostrzą sobie zęby Zagłębie Lubin i Piast Gliwice, które mogą pochwalić się takim samym dorobkiem jak Warta (39 punktów), a także Lechia Gdańsk i Śląsk Wrocław z zaledwie jednym oczkiem mniej.

            Przed Wartą jeszcze trzy mecze z wymagającymi przeciwnikami. Za tydzień zagra z wiceliderem – Pogonią Szczecin. Kolejny mecz to starcie z bezpośrednim rywalem w walce o puchary – Śląskiem Wrocław. Ostatnią kolejkę Zieloni zagrają przy ul. Kałuży z Cracovią.

Fot. ilustracyjne (stadion w Grodzisku Wielkopolskim) https://commons.wikimedia.org/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*