Ważność konta bardzo ważna

Rok 2022  w Bibliotece Raczyńskich był pełen wyzwań i działań. 

W lutym rozpoczęliśmy zimową edycję Festiwalu Ludzie Książki – pisarze, blogerzy, ilustratorzy podczas zimowej i wiosennej edycji odwiedzili miasta Wielkopolski i Olsztyn.  Na początku marca kupiliśmy u lwowskich wydawców książki w języku ukraińskim, które trafiły do naszych filii. W kwietniu zaprosiliśmy do  historycznego gmachu Biblioteki, do którego po modernizacji wróciły książki.  W maju, w tygodniu bibliotek, ruszyła największa w Polsce sieć książkomatów – 11 urządzeń usytuowanych w miejscach, gdzie nie ma filii bibliotecznych.  Gościliśmy też na Warszawskich Targach Książki. W czerwcu Czytelnicy ponownie odwiedzili Filię 38 w nowej lokalizacji  w pawilonie przy ul. Świt.  Pod koniec czerwcu odbył się finał Festiwalu Ludzie Książki, a nasz taras stał się miejscem literackich rozmów i spotkań wszystkich pokoleń – odwiedzili nas m. in. Anna Gacek, Katarzyna Barlińska i Antoni Libera. 

W lipcu wystartowała kolejna edycja CZYTATÓW. W ramach spotkań CZYTATY 6 zmysłów   czytaliśmy,  smakowaliśmy, eksperymentowaliśmy uwrażliwialiśmy na sztukę i innych ludzi.  Wrzesień rozpoczął się  od otwarcia Filii 35 w nowej lokalizacji na Podolanach.  W roku romantyzmu świętowaliśmy dzień  romantyczny, którego pierwszym punktem było Narodowe Czytanie „Ballad i romansów”. Wręczyliśmy też Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera, laureatem konkursu na najlepszą książkę podróżniczą został Dionisios Sturis.  Jesień z malarzami słowa, która trwała w kilkunastu filiach od września do listopada,  zachęciła młodych czytelników do działań literackich i plastycznych.  Spotkania jesienne to zajęcia podczas ferii i wakacji,  lekcje biblioteczne trwające w roku szkolnym, ale też wkład bibliotekarzy w codzienną promocję czytelnictwa i kształtowanie nawyków czytelniczych kolejnego pokolenia.  Rok zakończyliśmy wręczeniem nagród w IX edycji Konkursu na ekslibris im. Klemensa Raczaka.

Mijający rok to też dwa Spotkania z Arcydziełem, spotkania autorskie m. in. z Agatą Tuszyńską,  Katarzyną Miller, Łukaszem Orbitowskim, Maciejem Świerkockim,

Co czeka nas w 2023 roku?  Powracają Wtorki dla seniora. W styczniu zaczynamy nowy cykl o architekturze, czyli Czytanie przestrzeni.  W lutym zaprosimy na spotkania  Klubu Książki oraz  nowy cykl dla młodzieży.   A tymczasem już 24 stycznia, po raz piąty sprawdzimy, co czyta Poznań, czyli podsumujemy rok i opowiemy o tych książkach, które najchętniej czytali nasi czytelnicy.  W styczniu zapraszamy też na  kolejne spotkania w filii sztuki, spotkania autorskie i  zajęcie dla dzieci w czasie ferii.  Szczegóły w kalendarium: http://www.bracz.edu.pl/events/2023-01/

Przypominamy, że w każdym roku ważność konta bibliotecznego musi zostać przedłużona. Można to zrobić osobiście – podczas pierwszej wizyty w dowolnej placówce BR – lub telefonicznie.

Do czasu przedłużenia nie ma możliwości sprawdzania swojego konta bibliotecznego przez internet, a także zamawiania książek do książkomatu, odbierania ich i zwracania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*