Wędrówka przez trzy światy

Franz Kafka wchodzi do gry… komputerowej. Premiera pierwszego zwiastuna produkcji pt. “Metamorphosis” opartej na twórczości pisarza z Pragi.

Literatura Franza Kafki inspiruje twórców. W grze warszawskiego studia Ovid Works gracz wcieli się w rolę bohatera opowiadania „Przemiana” z 1915 roku. Przedstawia ono historię sprzedawcy Gregora Samsy, który pewnego dnia budzi się – ku własnemu zdumieniu i przerażeniu ― w ciele insekta. Historia stała się przedmiotem wielu dyskusji i interpretacji.

“Przemiana” była wielokrotnie ekranizowana i poddawana licznym analizom. Jest uznawana za jedno z najlepszych dzieł Kafki, a nawiązania do niej pojawiały się w różnych, często niespodziewanych, miejscach. Teraz z intrygującą historią zmierzyli się twórcy gier z warszawskiego studia Ovid Works. Punkt wyjścia jest ten sam ― gracz wcielający się w rolę Gregora budzi się w ciele insekta – ale od tego miejsca historia krąży też wokół procesu Józefa K. z książki pod tym samym tytułem czy innej opowieści  Kafki – „Zamek”.

Zależało nam na połączeniu gry przygodowej i zręcznościowej, która będzie miała głęboko osadzoną historię – powiedział Zaq Chojecki, reżyser gry. Wszystkie zagadki wynikają ze skali i mobilności bohatera oraz z dziwnego świata literackiego Kafki.

To niezwykła wędrówka przez trzy światy. Jeden to ten prawdziwy, doskonale nam znany, choć przytłaczający dla robaka – powierzchnia stołu czy wnętrze szuflady. Drugi to ukryty, tajemniczy świat owadów – zapomniane przestrzenie między ścianami i pod podłogą, zakurzone przesmyki, dziwne obszary zamieszkane przez inne insekty. I wreszcie trzeci, stworzony przez abstrakcyjne miejsca, takie jak automatycznie sortująca się szafa z dokumentami. Na swej drodze Gregor napotka wiele wyzwań, pułapek, ale i niezwykłych stworzeń, których pomoc może okazać się nieodzowna.

Zwiastun „Metamorphosis”: https://youtu.be/BwcFSowweno

Oficjalna strona gry

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*