Wróżki w Naramowicach

Biblioteka Raczyńskich kończy miesiąc trzema wydarzeniami.

26 września , godz. 18, Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1. Zapiski intymne. Spotkanie z  Andrzejem Franaszkiem  wokół  biografii Zbigniewa Herberta.

Zbigniew Herbert, którego 20. rocznica śmierci przypadła pod koniec lipca, pozostaje jednym z najchętniej czytanych i najważniejszych polskich autorów. Był nie tylko poetą, ale także eseistą  i dramaturgiem.  Czytelnicy cenią go za erudycję, umiejętność operowania ironią oraz niezwykłą współczesność jego utworów. Andrzej Franaszek,  podczas spotkania w ramach cyklu  Zapiski intymne, opowie o artyście i pracy nad jego biografią. Rozmowę poprowadzi Przemysław Lembicz,  filolog  i lider Kwartetu ProForma, wykonującego m.in. piosenki do tekstów Herberta. Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Znak.

 27 września, godz. 18,  Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1. Spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim

Poeta, pisarz, teolog, filozof, filolog islandzki, który w życiu imał się m.in. pracy barmana, opiekuna osób starszych i robotnika.  W swoich książkach opisywał Śląsk, Islandię i Austrię.  Laureat wielu nagród literackich, który w swojej twórczości  w niezwykły sposób łączy prozę  z poezją, dając jednocześnie świadectwo współczesności. Spotkanie z  pisarzem poprowadzi prof. Tomasz Mizerkiewicz.

 29 września, godz. 12. Filia Naramowicka, ul. Rubież  14a (rynek za kościołem). CZYTATY2. Na zielonej wyspie. Baśnie świata

Podczas baśniowej podróży do Irlandii zaprosimy czytelników Filii Naramowickiej na spotkanie z wróżkami i leprechaunami. W krainę  barwnych opowieści z wyspy, na której zobaczyć można ślady olbrzyma, zabierze nas Justyna Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej. Warsztaty  tańca irlandzkiego poprowadzi Magdalena Mak.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*