Wspólne odkrywanie tajemnic

Tegoroczny Festiwal Nowej Sztuki „lAbiRynT” odbędzie się w dniach 13-15 października pod hasłem: „przejścia-przenikania”. Organizatorzy proponują widzom i artystom wspólne odkrywanie tajemnic sztuki współczesnej. Wydarzenie to z roku na rok przyciąga coraz więcej osób i zyskuje na znaczeniu. Zeszłoroczną edycje doceniło branżowe pismo ”artluk”, które sklasyfikowało festiwal na wysokiej 9. pozycji w kategorii najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Polsce.

Przez trzy dni na pograniczu polsko-niemieckim odbywać się będzie kilkadziesiąt akcji artystycznych, liczne wystawy, pokazy filmowe, spotkania z artystami, wykłady, performance i happeningi. Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny, a program tak ułożony, aby żadne wydarzenia się nie pokrywały, abyśmy wspólnie mogli przemieszczać się i celebrować kolejne. Oficjalne otwarcie nastąpi 13 października o godz. 15.15 w sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, Wszystkich serdecznie zapraszamy. Collegium Polonicum również w tym roku wspiera festiwal – w niedzielę zapraszamy do budynku uczelni na prezentację trzech przedsięwzięć festiwalowych. Od początku festiwal może pochwalić się wieloma znanymi nazwiskami ponad tysiąca artystów niemal z całego świata. W tym roku również wystąpi międzynarodowe grono artystów reprezentujących: Czechy, Japonię, Francję, Kanadę, Niemcy, Polskę, Słowację, Szwajcarię, Turcję, Węgry.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury i Stowarzyszenie Słubfurt. Kuratorami dbający o merytoryczny i wizualny poziom festiwalu są: Anna Panek-Kusz, Michael Kurzwelly i Jerzy Olek, pomysłodawca wydarzenia. Więcej informacji oraz szczegółowy program: http://www.labirynt.slubice.eu/index.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*