Wybierają jedną z dwóch akademii

Trwa II edycja projektu zawodowego Uniwersytet Sukcesu. Jest on skierowany do młodych dziewczyn, które wchodzą na rynek pracy, a także poszukują swojej drogi zawodowej i pasji. Skupia się głównie na osobach, które wychowały się w domach dziecka, rodzinach zastępczych, placówkach środowiskowo-opiekuńczych lub znajdują się w trudnej sytuacji finansowej albo osobistej. Jego celem jest wyposażenie ich w kompetencje cyfrowe i umiejętności komunikacyjne, które ułatwią im start w dorosłe życie.

W ramach projektu kandydatki wybierają jedną z dwóch dostępnych akademii: Akademia Programistki i Akademia Digital Marketerki. Podczas tej edycji dziewczyny z całej Polski  w lipcu biorą udział w szkoleniach, które odbywają się w sześciu miastach:  Poznaniu, Białymstoku, Krakowie, Warszawie Trójmieście, Wrocławiu.  Poprzednia edycja projektu pokazała, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne. Zainteresowanie projektem było bardzo duże – zgłaszały się nawet dziewczyny, które nie spełniały warunków udziału w projekcie. Jego absolwentki wróciły do domów zmotywowane, pełne energii, chęci i pomysłów na swoje życie, z cennymi kontaktami „w kieszeni”.

Wiele dziewczyn z pierwszej edycji dostało się na staże zawodowe w dużych międzynarodowych firmach, sprawdziło swoje siły i potwierdziło chęć dalszej pracy nad swoją przyszłością. Niektóre przeprowadziły się do innych miast i zaczęły studia, inne natomiast założyły bloga lub inny kanał w social mediach i z powodzeniem je rozwijają. Teraz wiedzą, że przed nimi jest dużo możliwości, a czy z nich skorzystają – zależy tylko od nich samych. Nasze uczestniczki wiedzą już, że warto sięgać wysoko i nie bać się przeciwności. I z takim nastawieniem idą przed siebie i walczą o swoje szczęście.

Organizatorem projektu jest Fundacja Digital University. Działa ona od 2014 roku. Zajmuje się szeroko pojętą edukacją w zakresie nowych technologii oraz kapitału społecznego. Wspiera rozwój umiejętności i kompetencji cyfrowych zgodnie z najnowszymi światowymi trendami technologicznymi. Edukuje zarówno dorosłych, jak i najmłodszych.

www.digitaluniversity.pl