Wybieramy dziesięciu ze stu

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich uczcił setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizując kilka wydarzeń pod hasłem „Dziennikarze dla Niepodległej”. Jeszcze do 15 listopada można zagłosować  w Plebiscycie na 10. Dziennikarzy 100-lecia Niepodległej Polski na stronie www.sdpwarszawa.pl

Jednocześnie trwają prace nad leksykonem wybitnych przedstawicieli polskiego dziennikarstwa. „Dziennikarze dla Niepodległej” – plebiscyt i leksykon służą upamiętnieniu zasług dziennikarzy. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Dziennikarze odegrali w dziejach naszego kraju ważne role. Trzeba pamiętać o tych wszystkich, którzy wydawali i kolportowali nielegalną prasę pod zaborami. Wielu zamieniło pióro na karabin, żeby walczyć najpierw w pierwszej wojnie światowej, potem w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku i wreszcie w II wojnie światowej. To dziennikarzom i fotografom zawdzięczamy również wstrząsające relacje dokumentujące walkę zbrojną, bohaterstwo, a także męczeństwo ludności cywilnej. Po II wojnie światowej dziennikarze walcząc o niepodległość Polski wobec sowieckich sojuszników byli szykanowani, część z nich wybrała emigrację. Na liście kandydatów znajdują się dziennikarze, którzy mieli duże zasługi w walce o niepodległość i znaczący dorobek.

Każda głosująca osoba ma jeden głos i może wskazać 10. dziennikarzy, poprzez stronę:

http://www.sdpwarszawa.pl/aktualnosci-290,Wybieramy_10._Dziennikarzy_100-lecia_Odrodzenia_Niepodleglej_Polski.html

wybierając przycisk przy opisie dziennikarza lub wysyłając maila z 10 kandydatami na adres: o.warszawski@sdp.pl Aby ułatwić głosowanie przy nazwisku każdego z dziennikarzy znajduje się krótka informacja o jego zasługach dla Niepodległości oraz dokonaniach zawodowych. Ogłoszenie wyników plebiscytu 19 listopada br.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*