Edycja 2018 wyjątkowo udana

Jak co roku, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zorganizował Dzień Sportu.  Studenci mogli  spróbować swoich sił w różnorakich dyscyplinach sportowych. Edycja 2018  okazała się wyjątkowo udana.

Pierwszy sukces można było zauważyć jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia. Trybuny hali sportowej Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu UAM niemal w całości zostały wypełnione. O godzinie  9 rozpoczęła się uroczysta inauguracja.  Rektor UAM prof. dr hab. Andrzej Lesicki otworzył  Dzień Sportu i przypomniał, że zbiega się on z 99. rocznicą powstania uniwersytetu. Następnie zobaczyliśmy pokaz taneczno-muzyczny w wykonaniu studentów, 15 osób otrzymało stypendia za osiągnięcia sportowe.  Wiele osób zgromadziła  wspólna rozgrzewka na placu przed szkołą.  Wykonywały one ćwiczenia prezentowane na scenie przez trenerów. Przedstawiono pracownika chińskiej restauracji  (studenta UAM). Przygotowała ona dla uczestników podarunkowe dania. Innym partnerem Dnia Sportu była firma Extremehobby (ufundowała okolicznościowe koszulki).

Atrakcją tego dnia był szermierczy mecz pomiędzy drużyną UAM a drużyną z Uniwersytetu w Oxfordzie.  Składał się on z kilku pojedynków, z których trzy wygrali goście. O wygranej UAM w tej walce, w ostatniej jej odsłonie, rozstrzygnęła nasza zawodniczka, a to dzięki uzyskaniu 20 punktów.

Wielu uczestników zdecydowało się wziąć udział w XXV Biegu im. Jerzego Żeligowskiego. Popularnością cieszył się również maraton jogi oraz maraton fitness. W tym samym czasie odbywał się również Turniej Piłki Koszykowej, Turniej Tenisa i Turniej Piłki Siatkowej, a na pływalni UAM  otwarte Mistrzostwa UAM w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn.

Fot. Miłosz Hernes

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*