Z Zonifero wprost do celu

Politechnika Białostocka jako pierwsza szkoła wyższa w Polsce wdraża innowacyjne rozwiązanie przyjazne studentom, pracownikom i gościom. Kampus uczelni przeniesiony został w wirtualną przestrzeń.

Aplikacja Zonifero, przy pomocy telefonu komórkowego, w prosty sposób pomaga znaleźć laboratorium czy salę wykładową. Z pomocą wirtualnej mapy zlokalizować można wszystkie ważne miejsca: dziekanat, biuro karier, pokój wykładowcy, gabinet lekarza, punkt ksero czy bufet. Można dowiedzieć się, gdzie zgłosić się z konkretnymi dokumentami, odebrać legitymację czy indeks, jak odnaleźć się w bibliotece PB, jak dostać się do programu Erasmus. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na urządzenia z systemem Android oraz na iOs. Jest wielojęzyczna, dzięki czemu może być pomocna dla kilkuset studentów zagranicznych, którzy wybrali Politechnikę Białostocką.

Dziś młodzi ludzie ogromną część swego życia przenoszą w wirtualny świat. Tam też szukają rozwiązań wielu problemów. Wprowadzenie na nasz kampus aplikacji Zonifero to właśnie odpowiedź na potrzeby naszych studentów i gości odwiedzających uczelnię. Chcemy, by bez problemu odnaleźli się na Politechnice Białostockiej, szybko zlokalizowali miejsca i osoby, nie tracili czasu na błądzenie po kampusie i budynkach Uczelni. Warto dodać, że wspólnie ze specjalistami z SoftwareHut będziemy rozbudowywać aplikację o kolejne funkcje. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że SoftwareHut to firma białostocka, tworzona w dużej mierze przez naszych absolwentów – mówi rektor PB, prof. Lech Dzienis.