Zagrają avant pop

Natalia Grosiak wraz ze swoim zespołem przybędzie pod koniec września do Przeźmierowa, by promować najnowszy album „Z dolnej półki”. Mikromusic na pewno oczaruje publiczność brzmieniem, tekstami i atmosferą!

To polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W jego  twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie ma sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Gra na najważniejszych polskich festiwalach i koncertował za granicą. Na pewno kojarzycie takie ich hity jak: „Takiego chłopaka” czy „Tak mi się nie chce”. Oprócz tego, że utwory Mikromusic są melodyjne, łatwo wpadają w ucho, to zapadają także w pamięć grami językowymi i prostymi prawdami w nich zawartymi. Posłuchajcie koniecznie piosenki „Niemiłość” w dwóch wersjach, by przekonać się, co zrobić ze smutkiem i codziennymi problemami. Teledyski do utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach jak Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność teledysków Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane miejsca w salach koncertowych plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019.

Mikromusic  „z Dolnej Półki” to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień, grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Czego muzycy nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślników, bądź znaleźli na targu staroci. Na koncercie można usłyszeć takie instrumenty jak gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Będzie też więcej śpiewania na głosy.

Zachęcająca  jest także cena biletu na koncert tego popularnego zespołu – w Przeźmierowie wysłuchacie Mikromusic  za 35 zł!

Mikromusic „z Dolnej Półki”

27 września 2019, godz. 19, Centrum Kultury Przeźmierowo

Fot. www.mikromusic.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*