Zapełnijmy halę Cityzen!

Jutro rusza 1. Liga koszykówki mężczyzn, a drużyna Biofarm Basketu Poznań w pierwszym spotkaniu zmierzy się z zespołem Kotwicy Kołobrzeg.

Wszystkie spotkania w tym sezonie będą się odbywały /jak w poprzednim/ w hali sportowej AWF – Centrum Cityzen w Poznaniu (ul.  Droga Dębińska 10c. W tę sobotę zapraszamy na godz. 17. Zapełnijmy halę Cityzen! Niech głośny doping poniesie nasz młody zespół do zwycięstwa!

Przewidywanie, jak potoczą się losy rozgrywek 1. ligowych, która drużyna awansuje, a które będą się borykać z widmem spadku, pozostawiamy chiromantom. Można tylko wskazać – uwzględniając skład osobowy – faworytów tegorocznej edycji. Do nich zapewne należeć będą: Jamalex Polonia 1912 Leszno, Czarni Słupsk, Śląsk Wrocław, Sokół Łańcut, Astoria Bydgoszcz. Jak zawsze, nie można wykluczyć niespodzianek, których autorem będzie zespół nie wymieniony w gronie faworytów.

Jak na tym tle wygląda zespół Biofarm Basketu Poznań? Na pewno nie należymy do faworytów, pośród których rozstrzygną się losy awansu. Do oceny musimy podejść w sposób rozważny, mając na uwadze skład personalny drużyny, a ten jest ściśle uzależniony od głównej idei przyświecającej klubowi – promocji młodzieży. Należy pamiętać, że z ubiegłorocznego składu ubyło czterech podstawowych zawodników, a przybyło tylko dwóch. Jeżeli uwzględnimy zawodników, którzy jeszcze w tym roku występowali w zespołach juniorów, to drużyna składa się z 9 juniorów oraz 6 seniorów. Ilu juniorów będzie regularnie występować w pierwszym zespole głównie zależy od ich postępów, aktualnej dyspozycji i umiejętności zaaklimatyzowania się w rozgrywkach seniorskich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*