„… zasypie nas lawina wspomnień”

Jarosław Gasik był znanym i cenionym restauratorem oraz muzykiem. Odszedł nagle 11 grudnia 2020 w wieku 56 lat. Nieznane są dokładne okoliczności jego tragicznej śmierci.

W latach 80. grał jako gitarzysta we wrzesińskim zespole ,,Milord”. Szybko zyskał popularność nie tylko na lokalnej scenie. W roku 1987 znajdował się na szczycie list przebojów, gościł w programach telewizyjnych, śpiewał m. in. w Opolu.  Zespół został rozwiązany w czasach PRL. W 2012 roku doszło do jego reaktywowania, nagrania płyty. – To spełnienie naszych marzeń, z tym że teraz mamy inne, lepsze podejście do wszystkiego – mówił wówczas J. Gasik, a jego słowa wspomina portal Wrzesnia.info.pl.

Początkowo muzyk wraz z małżonką prowadzili bardzo dobrze prosperującą  restaurację ,,Margeritta”. W 2006 roku podjęli decyzję o zakupieniu zrujnowanego zabytkowego Pałacu Mycielskich na Opieszynie. Miał być oddany do użytku pod koniec marca 2021, a wraz z nim restauracja oraz hotel. Państwo Gasik mieli ogromne plany i marzenia, które zderzyły się z brutalną rzeczywistością.  W połowie wakacji otwarta została restauracja ,,Esplanada”, której obrót był jednak za mały, aby biznes stał się rentowny. Druga fala pandemii doprowadziła do fatalnej sytuacji finansowej. W internecie nadal trwa zbiórka funduszy na utrzymanie lokalu oraz reaktywowanie pałacu.

,,Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez i są takie osoby na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień”- napisała ekipa Restauracji Margeritta..

Zła sytuacja pandemiczna w państwie zmusiła władze do zamknięcia wielu branż, w tym restauracyjnej. Nie nazywa się tego lockdownem. Wielu restauratorów opierających się tylko na organizowaniu uroczystości okolicznościowych i weselnych ma wielkie problemy z utrzymaniem biznesu.

,,Dane z różnych państw pokazują, iż – mimo wprowadzonego lockdownu – liczba zakażeń i zgonów nie spada. Jednocześnie w wyniku zamknięcia służby zdrowia zmarło w październiku i listopadzie po kilkanaście tysięcy osób więcej niż w poprzednich latach. Ponadto mamy do czynienia z prawdziwą katastrofą gospodarczą, tysiące przedsiębiorców, którzy bez ingerencji państwa działaliby w reżimie sanitarnym, bankrutuje, a problemy finansowe doprowadzają ich do problemów psychicznych.” – czytamy na stronie www.nczas.com.

Fot.@restauracja Esplanada/Facebook

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*