Zawrót głowy licealistów z Gostynia

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa  poczuliśmy przedsmak studenckiego życia..

Pod okiem redaktora Andrzeja Piechockiego mieliśmy okazję doskonalić swój warsztat dziennikarski. W trakcie zajęć wykonywaliśmy różne zadania, które pozwoliły  wyobrazić sobie pracę w prawdziwej redakcji. Poznaliśmy sposoby przypominające taktyki z dobrej gry strategicznej pod hasłem  „Tytuł+treść= związek”. Co wspólnego ma fotografia i informacja? Czy można w delikatny sposób ominąć negatywne treści? Jak połączyć wiarygodność i rzetelność z atrakcyjnością artykułu? Sejm bez butów? Dzięki warsztatom poznaliśmy odpowiedzi na powyższe pytania i dowiedzieliśmy się, jak redagować informację prasową, internetową.

Następnie wysłuchaliśmy wykładu prodziekana dr. Szymona Ossowskiego “Idę na wybory, bo jeden głos też coś znaczy”. Przede wszystkim zainteresowała nas kwestia dotycząca  różnych postaw Polaków na wyborach oraz analiza przyczyn niskiej frekwencji. Dowiedzieliśmy się także, czym są JOW-y oraz jak osiąga się efekt zainteresowania wyborami. Wykład był cenną lekcją, która uświadomiła nam, jak ważny jest każdy głos.

Nasza wizyta w gościnnych murach WNPiD była kolejną cenną lekcją i ciekawym doświadczeniem.

Autorka jest uczennicą klasy Ia Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, którego współpraca z wydziałem jest już kilkuletnia.

1 Komentarz do Zawrót głowy licealistów z Gostynia