Żegnamy legendę rocka

Odeszła Kora, wspaniała artystka, wokalistka zespołu Manaam.

Kora, właściwie Olga Aleksandra Sipowicz z domu Ostrowska, zmarła o 5.30 w swoim domu  w miejscowości Bliżowo. Miała 67 lat. Urodziła się 8 czerwca 1951 w Krakowie. Kilka lat temu publicznie przyznała, że jest chora na raka.  Od końca 2013 roku przeszła kilka chemioterapii, a później walczyła o to, aby bardzo drogi lek, który pomaga zwalczyć jej chorobę, był refundowany.

Na Facebooku pojawił się post ze smutną wiadomością, którą przekazał mąż Kory, Kamil Sipowicz:

„Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5:30 na swoim ukochanym Roztoczu, w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody, zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. (…) Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać”.

Zespół Manaam tworzył i koncertował od 1976 do 2008 roku. Była jego solistką. Wydała łącznie 11 albumów.  Prawdziwa gwiazda rock’n’rolla, wulkan energii na estradzie. W latach 2011-2016 zasiadała w jury programu „Must Be the Music.

Fot. Mariusz Kubik https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2011.11.27._Olga_Jackowska_Sipowicz_Kora_Fot_Mariusz_Kubik_01.JPG

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*